Kniha Pekne papkaj

Kniha vám prinesie všetky potrebné informácie pekne pokope na jednom mieste, aby sme si my, všetci rodičia (budúci rodičia a verím, že aj nerodičia), mohli jednoducho nájsť odpovede na naše najčastejšie otázky, ako aj chutné recepty pre celú rodinu. 

€32,99
Skladom

KNIHA PEKNE PAPKAJ okrem samotných receptov, ktoré sú rozdelené podľa mesiacov, obsahuje tiež informačné tabuľky, súčasné a pediatrom overené odporúčania s prihliadnutím na naše slovenské pomery, priestor na vlastné poznámky a najmä odpovede na najčastejšie otázky.

Kniha sa skladá z vyše 400 strán a je rozdelená na teoretickú a receptovú časť. V tej teoretickej nájdete témy, ako:

 • zdravý tanier (ako má taký tzv. zdravý tanier vyzerať, aby sme do tela dostali všetko potrebné, ako zostaviť jedálniček pre dieťa a celkovo postupne pre rodinu, koľko tekutín by malo dieťa prijať, ako čítať informácie na potravinových obaloch a iné)
 • o výžive podrobnejšie (základné informácie o sacharidoch, a teda aj vhodných zdrojoch obilnín v strave dieťaťa, sladení, tukoch a olejoch, bielkovinách, alergénoch a nevhodných potravinách v jedálničku najmenších)
 • zavádzanie základných potravín a alergénov (táto kapitola vás prevedie základnými potravinami a postupným zavádzaním zeleniny, ovocia, mäsa, strukovín, alergénov a samozrejme zodpovie najčastejšie kladené otázky, ktoré ste si ako rodič určite neraz položili)
 • krok za krokom ako na príkrmy (pre čo najľahšie zorientovanie sa, vás v tejto kapitole prevediem krok za krokom ako a kedy zavádzať jednotlivé potraviny a dočítate sa tu tiež informácie o správnom  uskladnení príkrmov a surovín)
 • ako s knihou pracovať (v krátkosti tú nájdete uvedené, čo všetko kniha obsahuje a ako bonus som pre vás vytvorila zoznam s prehľadom zavedených potravín)

Receptová časť knižky PEKNE PAPKAJ

Táto časť predstavuje gro celej knihy a nájdete v nej okolo 300 receptov. Viac ako 100 receptov neuzrelo svetlo sveta, pretože sú to také naše rodinné poklady, ktoré si podľa mňa zaslúžia špeciálne miesto, a to práve v tejto knihe. Recepty sú rozdelené podľa mesiacov, aby sa vám v knižke jednoduchšie orientovalo. Pri niektorých receptoch, ktoré sú vhodné pre tých najmenších nechýbajú tipy ako si na týchto chodoch môže pochutnať už celá rodina. Pred každým mesiacom je uvedený približný vzorový jedálniček a samozrejme máte v tejto receptovej časti priestor na vlastné poznámky, nápady a vylepšenia podľa vašich chutí. 

 • recepty vhodné od ukončeného 6. mesiaca (táto časť je špecifická tým, že v nej nájdete dva mesiace plné receptov a postupného zavádzania potravín deň po dni)
 • recepty vhodné od ukončeného 8. mesiaca (táto kapitola, ako už aj ďalšie ostatné, je rozdelená na raňajky, desiate a olovranty, obedy a večere, a mimo iné obsahuje tipy ako si dochutiť jednotlivé jedlá, aby ste si na nich pochutnali spoločne a nemuseli ste pripravovať každému členovi rodiny samotné chody)
 • recepty vhodné od ukončeného 10. mesiaca (medzi týmito receptami si už zaručene nájdete takých favoritov, ku ktorým sa budete vždy vracať a vychutnávať si ich spoločne celá rodina)
 • magický prvý rok (alebo prechod dieťatka na rodinné stravovanie, avšak je tomu skutočne tak? všetko potrebné sa dočítate práve v tejto kapitole, kde vás čaká množstvo receptov na všetky chody, na ktorých si pochutnajú malí aj veľkí papkáči)
 • domáce recepty (domáce pesto, lučina, nutella, rastlinné mlieka, orechové maslá, kváskové pečivá a iné)
 • vianočný špeciál (toto obdobie je plné hojnosti a ja vám prinášam recepty, na ktorých si pochutnajú malí aj veľkí

"Kniha je písaná zrozumiteľne, prehľadne a ľahkým štýlom. Delená je na kapitoly a podkapitoly s  využitím tabuliek a odrážok. Recepty sú rozdelené na jednotlivé chody, sladké a slané jedlá a množstvo TIPOV, ako si na nich pochutnáte celá rodina a nechýba ani priestor na vaše poznámky a nápady."

Kód Kód: 112
Kategória: Obchod
Hmotnosť: 1.2 kg
Späť do obchodu